witek łukaszewski 
PISARZ, POETA


Artysta wszechstronny.

Unikalne połączenie charyzmatycznego kompozytora i wyczynowego gitarzysty z poetą i powieściopisarzem, twórcą gatunku 'musical fiction'.

W swojej wyśmienitej, odważnej prozie poetyckiej i poezji - "pomieszanej z życiem i tętnem dwielkiego miasta, pisanej o piątek nad ranem w knajpie, w sypialniach i objęciach kobiet oraz ciszy buddyjskiego eremu"- portretuje takie postaci, jak: Jim Morrison, Pablo Picasso, Jimi Hendrix, Niccolo Paganini i grupa Led Zeppelin

 


 

 

 

 
 

Jako pisarz Witek Łukaszewski zadebiutował w 2007 roku, wydając fabularyzowaną książkę o Led Zeppelin. Dwa lata później wydał pierwszy tomik poezji wraz z płytą pt.: „Cafe Poema”. Kolejne jego powieści to: "Dialogi: Jimi Hendrix & Niccolo Paganini” oraz „Dialogi (2): Jim Morrison & Pablo Picasso” (rok wydania: 2013 i 2016).

 


Witek Łukaszewski, 
JIM MORRISON & PABLO PICASSO – DIALOGI 
(2016)

witek łukaszewski
„Dialogi (2) Jim Morrison& Pablo Picasso” to zderzenie dwóch światów i  osobowości o jakże odmiennych poglądach na życie i sztukę. Morrison i Picasso - dwóch samotnych geniuszy otoczonych tłumem wiernych poddanych i Paryż, jako sceneria ich spotykania w ostatnich dniach czerwca, szalonego 1971-go roku. Młodość, która właśnie umiera i tonąca powoli starość, trzymająca się kurczowo brzytwy. Dziś wiemy, że czas – bezwzględny weryfikator - obszedł się z NIMI łaskawie. Tym bardziej warto przeczytać!

 "Witek pisze tak jak gra - pefekcyjnie i z pasją! Ta książka jest niczym dobry koncert Witka"- Andrzej Seweryn
 
„W zalewie szarości wydawniczej książki Witka jawią się niczym kolorowe wyspy na ciemnym oceanie. (...)" - Olgierd Łukaszewicz

„(...) nie można się od tej książki oderwać!" - Maryla Rodowicz
 
  
 
Witek Łukaszewski, JIMI HENDRIX & NICCOLO PAGANINI – DIALOGI
(2011)
 
Druga powieść muzyka, pisarza, poety (gorzej być nie może!) Witka Łukaszewskiego, konsekwentnie nawiązująca do utworzonego przez niego gatunku „musical fiction”.
 
Po debiutanckiej, bardzo dobrze przyjętej powieści o Led Zeppelin - ”Schodami do nieba” (dodruk pierwszego nakładu właśnie znika z półek księgarskich), przyszła kolej na dwóch herosów swoich instrumentów: Jimiego Hendrixa - boga gitary elektrycznej i Niccolo Paganiniego - skrzypcowego wirtuoza wszechczasów. Spotkanie po 160-ciu latach? Czemu nie! – u Witka wszystko jest możliwe.
  
Autor z wielką swadą i swobodą porusza się w świecie muzycznych rockowo-klasycznych niuansów, dodając do tego wszystkiego to, co w sztuce jest najważniejsze - kobiety, ich wpływ na artystów i ich sztukę.
 
„Książkę Witka czyta się jednym tchem - polecam" - Krzysztof Cugowski
 
„Witka znam od lat. Gra z wielką pasją i natchnieniem. Tak samo pisze. Polecam!" - Maria Szabłowska
  
 

Witek Łukaszewski,  SCHODAMI DO NIEBA - LED ZEPPELIN STORY
(2007)
 
witek łukaszewskiDebiut książkowy Witka Łukaszewskiego, a zarazem pierwsza na świecie powieść o Led Zeppelin – bohaterach młodości Autora - zespole, który stał się (i pozostaje) jedną z najgłośniejszych legend rocka. Książka dobrze przyjęta przez recenzentów, a przede wszystkim przez czytelników, o czym świadczy konieczność dokonania dodruku pierwszego nakładu.

„Nie myślcie sobie, że będzie to słodka opowieść o karierze, kasie i beztroskim życiu gwiazd rocka. Życie prawdziwych rockmanów nigdy naprawdę nie bywa za słodkie: dają z siebie wszystko co najlepsze, a może jeszcze więcej, żyją szybko, umierają młodo i tylko pieśń pozostaje po nich taka sama. (…) Jako powieść, książka ta rządzi się swoimi prawami i niekoniecznie podąża krok za krokiem śladami Led Zeppelin (to uwaga dla malkontentów, dla których najważniejsze są suche fakty). Tak więc wchodzę na pokład Zeppelina! Jeśli chcecie odlecieć ze mną, zapraszam!” – Witek Łukaszewski, autor


 
Witek Łukaszewski,  CAFE POEMA
(2009)
 
witek-flamencoPierwszy tom poezji Witka Łukaszewskiego wraz z płytą zawierającą muzykę do wierszy.
Wydawnictwo ilustrowane poruszającymi obrazami Włodzimierza Bludnika, doskonale korespondującymi z niespokojną duszą poety.